ДБ: Общински и държавни имоти във Варна са завзети с фалшиви нотариални актове

Голям брой общински и държавни имоти във Варна са завзети чрез фалшиви нотариални актове, твърдят депутати от „Демократична България“.

Според Божидар Божанов прокуратурата слага чадър над беззаконието:

„ГДБОП е разследвала и е разследвала ефективно, задържала е лица и на финалната права с подпис на Сарафов, делото е отнето от Окръжна прокуратура-Варна и е преместено в Софийска градска прокуратура при Емилия Русинова – знаете, едно от „Осемте джуджета“, където делото потъва и умира“.

Нотариусите, които са издавали фалшиви нотариални актове, са двама души, обясни депутатът от „Демократична България“ Стела Николова. По думите ѝ в схемата са участвали служители на Агенцията по кадастъра, които са посочвали имоти, които не са актувани като държавна или общинска собственост:

„Има особено нагъл случай за имот, който е на Варненското езеро, 90 декара гора, за която има заведено гражданско дело срещу госпожата, която го притежава с фалшив нотариален акт от една фирма, която твърди, че тя дължи пари на тази фирма и ако не се вземат мерки веднага, този имот ще бъде взет от тази фирма. Надявам се Земеделското министерство и Община Варна да действат незабавно. Разбира се, ще уведомим и Нотариалната камара за липсващия Том 3-ти от 1944 година, така, че да бъдат внимателни и да не изповядват сделки от този том“. /БНР