Столичният общински съвет прие разчета за приходите и разходите на Столичната община за 2026 г. до приемането на Закона за държавния бюджет за тази година. По този начин ще могат да бъдат осъществени важни инфраструктурни проекти, каза председателят на групата на ПП-ДБ Бойко Димитров.
„На фона на представения вчера абсолютно раздут държавен бюджет, където се върви към една много популистка политика с огромни дефицити нашият общински съвет запази една много по-благоразумна фискална политика. Основен приоритет са образованието. Има заложено не малко проекти и в зелената система, има, разбира се, всички проекти, които са важни за инфраструктурата, като ремонта на „Мария Луиза“, дългочаканото започване, и реализация на булевард „Копенхаген“. Септември се очаква вече ние да приемем пълния бюджет на Столична община, където ще се знае точно на какви приходи може да разчитаме“, посочи Димитров.
Столичният общински съвет реши да бъде запазено името на парк „Ген. Владимир Заимов“. На миналото заседание съветниците прекръстиха парка на „Оборище“, но решението беше върнато за преразглеждане от областния управител, тъй като е било незаконосъобразно. /БНР