Радев: Бюджетът за тази година ще бъде с дефицит „доста над 3 процента“

Бюджетът за тази година ще бъде с дефицит „доста над три процента“, анонсира премиерът Румен Радев в началото на правителственото заседание. Масови съкращения на администрация няма да има, каза още премиерът.

Вицепремиерът и министър на финансите Гълъб Донев ще даде брифинг следобед, на който ще представи основните параметри в проекта на бюджета за 2026 година. /БНР