Новият състав на ЦИК с първо заседание

Централната избирателна комисия ще проведе първо заседание в новия си състав, назначен с президенски указ.

От вчера тече 5-годишният мандат на новите членове на комисията. Те обещават да работят открито, професионално и в интерес на българските граждани, като отстояват демократичните ценности и върховенството на закона.

В съобщение до медиите се отбелязва, че началото на мандата е в условията на високи обществени очаквания, затова новият състав ще работи с ясно съзнание за значимостта на възложените правомощия по безпристрастно прилагане на изборното законодателство. /БНР