Григор Димитров отново ще играе на централния корт в Майорка

Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров трябва да изиграе мача си от осминафиналите на АТР 250 турнира на трева в Майорка, Испания.

Той участва с „уайлд кард“ и ще се изправи срещу „щастливия губещ“ Абдула Шелбей от Йордания. Съперникът на Димитров е левичар, на 22 години и се намира на 299-ото място на световната ранглиста, където Гришо е 164-и сега. Любопитен факт е, че Шелбей отпадна в квалификациите след загуба от вчерашния съперник на българина – Марк Полманс, с 3:6, 6:7.

Двубоят на Григор е отново на централния корт в комплекса в Майорка и е трети в програмата му. Срещата Димитров – Шелбей е с начален час не преди 18:30 часа българско време.

Победителят от този мач ще срещне спечелили в двубоя на втория поставен Алехандро Давидович Фокина от Испания с австралийския квалификант Адам Уолтън. /БНР