Първи случай на ебола е регистриран в Европа. Лекар, завърнал се във Франция от Демократична република Конго, е диагностициран със заболяването, предаде АФП.
Франция е първата страна извън Африка, потвърдила случай на заразен. Предишните случаи – в Бразилия и Италия, не бяха потвърдени.
Огнището, което в по-малка степен засегна и Уганда, е на рядък щам на вируса, за който няма нито ваксина, нито лечение, допълва БТА.
Демократична република Конго е засегната от голяма епидемия на ебола, която се проявява като хеморагична треска – много често фатална. По последни данни над 1000 души в африканската страна са заразени с вируса, от които 267 са починали.
Редица експерти обаче смятат, че е възможно мащабът да е подценен, тъй като епидемията засяга региони, които са много отдалечени. /БНР