Тежко е състоянието на ранената при катастрофата на „Тракия“

Жената, която пострада при тежката катастрофа на магистрала „Тракия“, продължава да е в тежко състояние.

Припомняме, че при жестокия инцидент загинаха две деца от школата на футболния клуб Славия и бащата на едно от тях. Ранени са двама – мъж на 46 години и 49-годишна жена.

Тя е оперирана вчера, но по-късно снощи се е наложила нова оперативна интервенция, която продължила цяла нощ.

Пред БНТ директорът на МБАЛ „Св. Панталеймон“ в Ямбол д-р Панайот Диманов обясни, че пострадалият мъж е изгубил временно съзнание, приет е със сътресение на мозъка.

„В момента е в добро състояние, динамично се проследява. Но жената на 49 години е в тежко състояние. Има кръвоизлив в коремната кухина, разкъсване на тънки и дебели черва, счупване на тазова кост, тежка белодробна травма и черепно-мозъчна с отток“, уточни д-р Диманов. /БНР